از نظر روانشناسان رنگ زرد آرام بخش بوده و به شخص اعتماد به نفس می دهد.همچنین باعث تحریک مغز شده و برای یادگیری فوق العاده موثر است.

و اما در این مقاله می خواهیم تاثیر  رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل  را بررسی کنیم.

رنگ زرد در دکوراسیون

در دکوراسیون خانه  رنگ زرد  شادی، هیجان و تحرک ذهنی را ایجاد می کند و طیف رنگ های آن همچون لیمویی احساس سرزندگی و نشاط و رنگ هایی مانند زرد، طلایی احساس گرما و آرامش را در فضای دکوراسیون شما ایجاد می کند.

خانه های کم نور

جای دادن رنگ ذکر شده در دکوراسیون باعث می شود فضای خانه روشن تر و دلباز تر به نظر برسد.پس کاملا گزینه ای مناسب برای خانه های کم نور و کوچک  است.

برای بررسی بیشتر نحوه صحیح دکور کردن خانه کوچک می توانید این نوشته را مشاهده کنید . 

به کاربردن رنگ نام برده شده  در نشیمن با رنگی دیگر همانند سفید، خاکستری، آبی، سبز و …باید انجام شود. زیرا رنگ زرد به تنهایی موجب دلزدگی می شود.

ترکیب رنگ زرد با سفید در دکوراسیون منزل

تاثیر ترکیب رنگ زرد

با ترکیب سفید و زرد خانه تان را از هرآنچه که هست بزرگتر و چشمگیر تر  نشان دهید.سالنی روشن و سفید رنگ با پرده ها و یا اشیاء زرد، سالنی بسیار شیک خواهد بود.

همان طور که دیدید رنگ زرد تاثیر بسزایی در دکوراسیون منزل شما می تواند ایجاد کند .

ترکیب رنگ زرد و رنگهای تیره

ترکیب رنگ زرد و رنگ های تیره

 ترکیب زرد و رنگهای تیره  مانند مشکی و خاکستری و طوسی باعث می شود بیش از پیش درخشندگی رنگ زرد در دکوراسیون به نمایش گذاشته شود.

ترکیب رنگ زرد و آبی

ترکیب رنگ زرد و آبی در دکوراسیون منزل

ترکیب زرد و آبی در نشیمن فضا را از کسلی در می آورد و حال و هوای مدرن به نشیمن می بخشد.

اگر از آن دسته از افراد هستید که  نمی خواهید مبلمان و یا دیوار های شما به رنگ زرد باشد، می توانید از این رنگ برای لوازم جانبی مثل گلدان ها و سایر دکوری های خود استفاده کنید تا ظاهر ویژه ای به دکور خانه شما ببخشد.

مبلمان پایه دار در چیدمان منزل

به کار بردن رنگ زرد در بخشی از آشپزخانه، شادی و نشاط را به همراه می آورد.

رنگ زرد در فضای آشپز خانه

این رنگ  باعث تحریک اشتها می شود ، پس گزینه ای عالی برای فضای ناهارخوری است.

تاثیر رنگ زرد در پذیرایی

توجه داشته باشید در اتاق خواب حتما از رنگ زرد ملایم و در ترکیب با رنگ دیگری استفاده کنید. چرا که زرد محرک ذهن است و ممکن است باعث بی خوابی شود.

برای دیدن طراحی های فضای داخلی منزل تیم حرفه ای ما  می توانید به این لینک مراجعه کنید 

تاثیر رنگ زرد در اتاق خواب

سخن پایانی

این رنگ، احساس شادی و قدرت را القا می کند ، رنگی جذاب و پرانرژی است و به همین دلیل استفاده از رنگ زرد در طراحی داخلی خانه مفید خواهد بود. رنگ زرد در ترکیب با رنگ های دیگر پالت های مختلف رنگی به وجود می آورد که هر کدام آن‌ها زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. هیچ رنگی مثل رنگ زرد فضای منزل شما را روشن نمی کند.

رنگ زرد در فضای منزل

شما می توانید توضیحات رنگ سیاه و سفید در  چیدمان منزل را هم مشاهده کنید .