رنگ زرد ، رنگ نشاط و انرژی و هیجان است.از نظر روانشناسان رنگ زرد آرام بخش بوده و به شخص اعتماد به نفس می دهد.همچنین باعث تحریک مغز شده و برای یادگیری فوق العاده موثر است.

و اما در این مقاله می خواهیم رنگ زرد در دکوراسیون داخلی را بررسی کنیم.

رنگ زرد در دکوراسیون شادی، هیجان و تحرک ذهنی را ایجاد می کند و طیف رنگ های آن همچون لیمویی احساس سرزندگی و نشاط و رنگ هایی مانند زرد طلایی احساس گرما و آرامش را در فضای دکوراسیون شما ایجاد می کند.

جای دادن رنگ زرد در دکوراسیون باعث می شود فضای خانه روشنتر و دلبازتز به نظر برسد.پس کاملا گزینه ای مناسب برای خانه های کم نور و کوچک  است.

بکاربردن رنگ زرد در نشیمن با رنگی دیگر همانند سفید، خاکستری، آبی، سبز و …باید انجام شود. زیرا رنگ زرد به تنهایی موجب دلزدگی می شود.

ترکیب رنگ زرد با سفید

با ترکیب سفید و زرد خانه تان را از هرآنچه که هست بزرگتر و چشمگیر تر  نشان دهید.سالنی روشن و سفید رنگ با پرده ها و یا اشیاء زرد، سالنی بسیار شیک خواهد بود.

ترکیب رنگ زرد و رنگهای تیره

 ترکیب زرد و رنگهای تیره  مانند مشکی و خاکستری و طوسی باعث می شود بیش از پیش درخشندگی رنگ زرد در دکوراسیون به نمایش گذاشته شود.

ترکیب رنگ زرد و آبی

ترکیب زرد و آبی در نشیمن فضا را از کسلی در می آورد و حال و هوای مدرن به نشیمن می بخشد.

اگر از آن دسته از افراد هستید که  نمی خواهید مبلمان و یا دیوار های شما به رنگ زرد باشد، می توانید از این رنگ برای لوازم جانبی مثل گلدان ها و سایر دکوری های خود استفاده کنید تا ظاهر ویژه ای به دکوراسیون شما ببخشد.

دکوراسیون خانه کوچک

استفاده از رنگ زرد در بخشی از آشپزخانه، شادی و نشاط را به همراه می آورد.

رنگ زرد باعث تحریک اشتها می شود ، پس گزینه ای عالی برای فضای ناهارخوری است.

توجه داشته باشید در اتاق خواب حتما از رنگ زرد ملایم و در ترکیب با رنگ دیگری استفاده کنید. چرا که زرد محرک ذهن است و ممکن است باعث بی خوابی شود.

سخن پایانی

رنگ زرد رنگی جذاب و پرانرژی است و احساس شادی و قدرت را القا می کند به همین دلیل استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی خانه مفید خواهد بود. رنگ زرد در ترکیب با رنگ های دیگر پالت های مختلف رنگی به وجود می آورد که هر کدام آن‌ها زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. هیچ رنگی مثل رنگ زرد دکوراسیون منزل شما را روشن نمی کند.