امروزه گل ها از ابزار های طبیعی جهت دکور کردن منازل محسوب می شوند در اینجا می خواهیم باگل هایی که خانه را لوکس می کنند آشنا شویم .

سانسوریا

یکی از بهترین گیاهان برای استفاده در دکور خانه است. البته این گیاه در خارج خانه هم می تواند به خوبی رشد کند.

سانسوریا یک گیاه تصفیه کننده هواست. سانسوریا در شب هم اکسیژن تولید میکند و سموم هوا را از بین می برد. این ویژگی سانسوریا را برای نگهداری در اتاق خواب بسیار مناسب کرده است. سانسوریا علاوه بر تمیز کردن هوا با داشتن برگ های زیبا و رنگهای جذاب برای استفاده در اتاق خواب ایده آل است.

گل هایی که خانه را لوکس می کنند

پاچیرا 

گیاهی از خانواده پنیرکیان است.این گیاه بومی آمریکای جنوبی و مرکزی است و در باتلاق و علفزارهای آن مناطق ساکن است.شاخه های این گل را می توان به صورت بامبو به هم بافت .به این ترتیب ظاهری متفاوت و جذاب به گیاهتان بدهید.

پاچیرا یکی از گیاهانی است که به راحتی می توانید در منزل نگهداری کنید.حتی اگر آپارتمانی کم نور دارید میتوانید به داشتنا این گل در خانه فکر کنید. این گل در فنگ شویی کاربرد دارد و به کاربردن آن در دکوراسیون خانگی محبوب است.

پاچیرا در طراحی منزل

بونسای

با بن سای به هنر کاشت درختان تربیت شده و اصلاح شده کوچک تو گلدون گفته میشه که بیشتر درختان رو میشه با اصلاح به بن سای تبدیل کرد. مثلا: فیکوس جینسینگ و آدنیون اوبسام پرطرفدار هستند.

فیکوس در دکور کردن منزل

درختچه فیکوس الاستیکا

این گیاه با ساقه چوبی و بر‌گ‌های براق و چرمی همیشه جذاب هست و تو چهار گونه ابلق سفید، ابلق با زمینه قرمز، قرمز تیره و سبز ساده موجود هست که در دسته گیاهان لوکس به حساب میاد.

گیاهانی که خانه را لوکس نشان می دهند.

گیاه پرنده بهشتی یا استرلیتزیا

 پرنده بهشتی یا مرغ بهشتی یکی از محبوب ترین گیاهان سراسر دنیا است. اندازه نسبتا بلند، برگ‌های کشیده و گل‌هایی شبیه پرنده ای در حال پرواز یه منظره استوایی رو به دکور منزلتون میده!

گیاهانی که خانه را لوکس نشان می دهند

گیاه یوکا

 این گیاه جذاب یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی به حساب میاد. ساقه چوبی ضخیم و برگ‌های سوزنی سبز رنگ این گیاه زیبا همیشه یکی از انتخاب‌های مهم طراحان برای دکور داخلی هست.

گل های آپارتمانی

برگ انجیری

 با برگ‌های پهن و زیباش یکی از بهترین‌هاست برای دکور داخلی، البته گونه‌های زیادی داره که نوع ابلق، فر، مینیاتوری، مونسترا، کنتیایی، حصیری و پنجه شیری اون شناخته شده تر هستند.

ارکیده

ارکیده 

از مشهورترین گل های لوکس که تموم رنگ‌های اون رو میتونید به غیر از مشکی ببینید!

درختچه فیکوس لیراتا یا انجیر ربابی

برگ پهن چرمی با رگه‌های برجسته و حاشیه موجدار فیکوس لیراتا و به یه گیاه لوکس تبدیل کرده هست. جزو گیاهان تصفیه کننده هواست و جایزه انجمن باغبانی باغ سلطنتی رو هم کسب کرده.

فیکوس

گیاه زامیوفولیا

 با برگ‌های بیضی شکل، براق، ساق‌های گوشتی و متورم که به گیاه ابدیت، گوهر زنگبار، نخل زمرد، گیاه زوزو هم معروف و چهار گونه ابلق، بلک، میکرو سبز ساده اون موجود هست.

زامیوفولیا

برای انتخاب گیاهان لوکس آپارتمانی به نکات زیر توجه کنید:

گیاهان لوکس دارای زیبایی  ظاهری خاص و منحصر بفرد است و این خاص بودن در برگها ، گلها ، ساقه ها کاملا مشخص است.

گیاه های لوکس به راحتی  تکثیر نمیشه و تکثیرش پرهزینه است.

گیاهان لوکس باید از مقاومت بالا و سازگاری با هر شرایطی برخوردار باشد تا به راحتی از بین نرود.پس در مرحله اول شرایط نگهداری گیاه را در گوگل سرچ و مطالعه کنید وبعد اقدام به خرید کنید.

مهم ترین نکات چیدمان در طراحی داخلی