بسیاری از مردم فكر می‌كنند كه استفاده از رنگ سیاه در فضای داخلی خانه باعث كوچك‌تر و تیره شدن فضای كلی می‌شود. اما این موضوع همیشه درست نیست. این رنگ را می‌توان توسعه داد و البته هر وسیله دیگری، مانند اثر هنری، مبلمان، و یا چارچوب،  كه در كنار این رنگ قرار بگیرد به خوبی به چشم می‌آید و توجه‌ها را به خود جلب می‌كند.و همچنین اگر سیاه با سفید کنار هم قرار گیرند  و حتما تناسب وجود داشته باشد این امکان فراهم می شود که فضایی با نمای چشم نواز داشته باشیم.

علاوه بر این  فضایی لاکچری و مدرن ، محیطی آرامش بخش و با انرژی متوسط شکل می گیرد، چنین فضا هایی را معمولا مینیمال می نامند.هرچند که استفاده از سیاه وسفید در دکوراسیون از قبل رایج بوده اما امروزه  در سبکهای مدرن و مینیمالیست بیشتر به چشم می خورد.

 

اما نكته اصلی، مانند همیشه، در این‌جاست كه بدانیم از چه رنگ سیاهی و در كجا باید استفاده كنیم. در این مطلب نکات خوبی برای داشتن  فضاهایی مدرن ، از یك آشپزخانه گرفته تا یك اتاق نشیمن را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • استفاده از رنگ های سیاه و سفید در طراحی راهرو

استفاده از کاشی های براق سیاه و سفید رنگ به عنوان کفپوش قسمت راهرو می تواند ایده مناسبی برای طراحی قسمت راهرو خانه باشد. استفاده از تابلو های هنری و یا انواع بافت مانند یک فرش که از رنگ های سیاه و سفید در طراحی آن ها استفاده شده است، می تواند تاثیر مشابهی داشته باشد. اگر صندلی یا نیمکتی در این قسمت قرار دادید، می توانید برای تزئین آن ها از کوسن های سیاه و سفید استفاده نمایید.

 • طراحی آشپزخانه با استفاده از رنگ های سیاه و سفید

   اگر تمایل دارید که در طراحی آشپزخانه از رنگ سفید استفاده کنید و کاملا سیاه نباشد ، پیشنهاد ما  به شما استفاده از یک جزیره سیاه رنگ در آشپزخانه می باشد. بدون شک استفاده از چنین جزیره ای باعث ایجاد نقطه کانونی در طراحی آشپزخانه شده و می تواند نمای بسیار زیبا و چشم نوازی ایجاد نماید.

 • استفاده از رنگ سیاه وسفید در قسمت غذاخوری

استفاده از المان های چوبی در کنار استفاده از دو رنگ سیاه و سفید نتیجه ای رضایت بخش به همراه داشته و باعث ایجاد نمای زیبایی می شود. استفاده از دو رنگ سیاه و سفید در کنار یکدیگر باعث ایجاد کنتراست می شود. از این رو استفاده از چوب می تواند در جهت تعدیل کنتراست ایجاد شده به شما کمک کند. به یاد داشته باشید که در کنار استفاده از این دو رنگ می توانید از المان های تزئینی متالیک نیز استفاده کنید. استفاده از این المان ها می تواند در زیبایی هرچه بیش تر فضای غذاخوری به شما کمک کند.

 • استفاده از کاشی های سیاه و سفید

استفاده از کاشی های سیاه و سفید در طراحی آشپزخانه و حمام کاربرد داشته و می تواند با ایجاد کنتراست نمای زیبایی ایجاد نماید. شما می توانید با استفاده از خلاقیت فردی نسبت به قرار دادن الگوها با اشکال متفاوت در کنار هم به طرح دلخواه خود دست یابید.

 • استفاده از المان های سفید و سیاه رنگ

استفاده از المانی که در طراحی آن از رنگ سفید یا سیاه استفاده شده باشد، می تواند به نقطه کانونی در اتاق مورد نظر تبدیل شود. بنابراین اگر تمایل به استفاده از این دو رنگ در طراحی کلی منزل خود ندارید، می توانید تنها با استفاده از المان هایی مانند یک میز که در طراحی آن از رنگ های سیاه و سفید استفاده شده است، زیبایی آن ها را به خانه بیاورید. برای مثال این امکان وجود دارد که از لوسترهای مدرن که از طیف رنگی سیاه در آن ها استفاده شده است، در طراحی خانه خود استفاده نمایید.

نکات پایانی
 • استفاده از دو رنگ سیاه وسفید در دکوراسیون منزل فضایی لاکچری و مدرن توام با حس آرامش بخش برایتان به همراه دارد.
 • سیاه به عنوان بستری برای افزایش دید رنگها ، جلوه بهتر المان ها و سفید نقش منعکس کردن نور و روشنایی را ایفا می کند.
 • تناسب و تعادل را در رنگها رعایت کنید.به طور مثال اگر از رنگ سیاه زیاد استفاده شود باعث زشت شدن فضا می شود .
 • اگر در فضاهای داخلی مرکز توجه رنگ سفید باشد به کنترل روشنایی و بزرگ جلوه دادن فضا کمک می کند.