ورودی خانه

از آن جایی که ورودی خانه اولین مکانی است که در بدو ورود به یک فضا با آن مواجه می شویم، اولین و بیشترین تاثیر را بر برداشت کلی ما از آن فضا خواهد داشت.این به این معنی است که اگر ورودی زیبایی داشته باشید، مسلما خانه تان نیز به همان اندازه زیبا خواهد بود،حتی اگر این طور هم نباشد.بیشتر خانه های امروزی به گونه ای طراحی می شوند که فضای ورودی در آن ها به خوبی از بقیه قسمت ها جدا شده باشد. این نکته در طراحی پلان های مدرن به یکی از اصول معماری تبدیل شده است.

اگر می خواهید با روش های تعریف و تفکیک فضای ورودی خانه آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید.

45704677643172f63a24c3ffa7ded034

تفکیک فضای ورودی با استفاده از پارتیشن

در اکثر خانه های امروزی ، فضای ورودی از قبل در پلان معماری منظور شده و از سایر فضاها جدا طراحی شده است. اگر خانه شما یکی از این خانه هاست، در چنین حالتی تنها کاری که باید انجام دهید،این است که با خرید کمد یا قفسه و یا تعبیه یک دکورعملکرد فضا را تامین کنید.

اما گاهی اوقات شما با این مشکل مواجه می شوید که درب ورودی خانه در وسط فضای اصلی باز می شود. مسلما در این صورت فضای ورودی وجود ندارد، اما این مشکل به راحتی قابل حل است.

شما با اضافه کردن یک دیوار جدا کننده جهت ایجاد محل جاکفشی، چوب لباسی می توانید محدوده فضای ورودی را تعریف کنید. این حرکت شاید فضای منزلتان را بشکند و یا از لحاظ بصری آن را کوچکتر کند، اما در نهایت در شرایطی که راه دیگری برایتان نمانده، بهترین کار است.از همه مهم تر، می توانید مطمئن باشید با باز شدن درب خانه، کسی به فضای خصوصی شما دید نخواهد داشت.

پارتیشن ها با فرم های متداول فضای ورودی را به خوبی درمحیط تعریف کرده 
و دید را به قسمت های دیگر محدود می سازند.
Комнаты идеи дизайна, интерьеры & фото homify

آینه ، عضو جدانشدنی ورودی

آینه ها از مهم ترین مواردی هستند که باید در طراحی فضای ورودی حتما مورد توجه قرارگیرند. آینه علاوه بر نقش عملکردی خود، یکی از لوازم دکوراتیو به حساب می آید و از همه مهم تر، می تواند یک فضای ورودی را در هر اندازه ای که هست، بزرگتر و دلبازتر نشان دهد.

شما می توانید طبق سلیقه و ابتکار خود طرح آینه فضای ورودی را طراحی کنید. این شما هستید که تصمیم می گیرید آینه هایتان چه شکلی داشته باشند.

از ترکیب آینه و متریال های دیگر می توانید یک طرح زیبا ایجاد کنید
که فضای ورودی شما را شاخص و منحصر به فرد کند.

نورپردازی ورودی

یک لوستر آویزی در فضای ورودی می تواند بسیار ساده و زیبا باشد. اگر می خواهید یک فضای دعوت کننده در ورودی ایجاد کنید، تم نور لوستر را گرم در نظر بگیرید. جنس سقف و رنگ و نوع کاغذ دیواری ورودی را بهتر است با کمی تفاوت نسبت به بخش های دیگر انتخاب کنید.

آویزهای زینتی را طوری انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی، 
نور فضارا نیز تامین کنند.با این کار به محیط جذابیت بیشتری خواهید داد.

کمد در ورودی

یک کمد جمع و جور با درب کشویی می تواند از بهترین گزینه های مورد استفاده در فضای ورودی خانه باشد.  درب های کشویی جدا از این که به راحتی باز و بسته می شوند، در هنگام گشوده شدن فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

اگر درب این کمدها را از جنس آینه انتخاب کنید، یک عملکرد دیگر نیز به آن ها خواهید بخشید و دیگر نیازی نخواهید داشت به دنبال یک آینه و جای آن در فضا سردرگم شوید.

Closet Curtain Designs and Ideas

اگر به هر دلیل قادر به قرار دادن کمد در فضای ورودی نیستید و یا تمایلی به این کار ندارید، چوب لباسی های خود را با سلیقه انتخاب کنید و گذاشتن یک آینه در کنارشان را فراموش نکنید.

در طراحی چوب لباسی ها خلاقانه عمل کنید و به جای استفاده از طرح های معمول،
یک طرح متفاوت را به اجرا دربیاورید.
Modern Mud Room

گلدان در ورودی

گلدان ها دوست های همیشگی شما هستند، پس به فضای ورودی هم دعوتشان کنید تا هر بار که با خستگی روز خود را پشت سر گذاشته و پا به خانه می گذارید، با دیدن آن ها خستگی از تنتان در برود. می توانید یک گلدان را به تنهایی در گوشه فضا قرار داده و یا اگر به گیاهان علاقه مندید، قسمتی از دکور خود را به چند گلدان اختصاص دهید.

فضایی برای نشستن

می توانید قسمتی از محیط کوچکی را که در اختیار دارید به فضای نشیمن تبدیل کنید تا در مواقعی که باید در ورودی خانه منتظر بمانید، مجبور به ایستادن نشوید. این فضای نشستن در مواقع پوشیدن کفش هم بسیار کاربردیست.این نشیمن را می توان در هر جای دکوری که برای این فضا طراحی می کنید جا دهید.

جاکفشی در ورودی

اگر به نظم اهمیت زیادی می دهید و فضای چندان زیادی هم در اختیار ندارید، فضای کوچک خود را به چند بخش تقسیم کنید. یک بخشی را به یک جاکفشی کوچک تبدیل کنید. بخش بعدی را به طاقچه اختصاص دهید تا برخی وسایل خود را در آن ها بگذارید و بخش دیگری را به صورت محل آویختن لباس ها مورد استفاده قرار دهید. در این حالت با وجود اینکه هر بخش فضای کوچکی در اختیار دارد، اما همه چیز با نظم در قسمت مخصوص به خود قرار گرفته و از ایجاد شلوغی در فضا جلوگیری می شود.

سخن پایانی

نتیجه آن که، هر قدر هم خانه تان زیبا و شیک باشد، اگر ورودی جذابی نداشته باشد، نصف تاثیری را که باید، نخواهد داشت.سعی کنید فضای ورودی را تا حد ممکن ساده و خلوت نگه دارید. کاربرد، سادگی و خلاقیت را جزو اصول طراحی خود قرار دهید تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. در واقع قرار نیست حتما ورودی خانه تان یک فضای آنچنانی باشد.

این ورودی می تواند فقط محدوده ای باشد که به وسیله یک پارتیشن، رنگ و دکور متفاوت از بقیه خانه جدا می شود. اگر به دنبال این هستید که محیط ورودی را تفکیک کنید، همین موارد کفایت خواهند کرد.

Kerry Washington Transforms a Bare Apartment Into a Cozy Family Home