اکسسوری ها عناصر مکمل در دکوراسیون داخلی هستند، اشیا و لوازم هنری و زیبایی هستند که جزء ضروریات منزل نیستند اما در جلب توجه و چشم گیری محیط نقش فراوانی دارند و به دلیل کم هزینه بودن امروزه شیوه ای پرطرفدار برای تغییر حس و حال دکوراسیون منزل به شمار می روند.

اکسسوری ها سبب گرم تر شدن فضا و پر کردن قسمت های خیلی خالی در دکوراسیون می شوند البته بایستی به این نکته توجه شود که در استفاده از آن ها زیاده روی نشود.

اکسسوری در نشیمن منزل به دلیل حوزه فعالیت و زندگی روزانه و همینطور پویایی این فضا تاثیر بسیار زیادی دارند.بریم با چند ایده برای اکسسوری روی میزهای نشیمن آشنا بشیم.

 

ایده هایی برای اکسسوری روی میزهای نشیمن
  • تزیین با شمع

شمع همیشه ایده ای زیبا و رمانتیک است. گذاشتن شمع، یک کاسه پر از قوطی کبریت ‌های تزئینی هم زیباست و هم غیر منتظره. به علاوه، وجود کبریت های رنگارنگ روی میز، کاربردی نیز هست.

  • استفاده از مجسمه ها و احجام هنری

اگر میز بزرگی داشته باشید، ممکن است وسوسه شوید که آن را با چیزهای مختلف پر کنید اما در آن زیاده روی نکنید و به کاربردی بودن و نظم توجه کنید یک ردیف کتاب کلاسیک در کنار یک حجم هنرمندانه  می تواند تاثیر بیشتری داشته و تمی هنری به فضا ببخشد.

  • استفاده از سینی

 

استفاده از سینی برای کسانی ایده‌آل است که می‌ خواهند میز قهوه خوریشان دیدی چشم گیر و تاثیر بسیاری در فضا داشته باشد برای تاثیر بیشتر می توانید از شکل هندسی از فرم میز استفاده نمایید مثلا برای میز مستطیل سینی مستطیلی مناسب تر است می توانید تضاد رنگ سینی و میز را هم مد نظر قرار داده و از آن برای زیبایی بیشتر استفاده کنید.

  • گیاهان را فراموش نکنید

اگر تمایل به استفاده از عناصر طبیعی  در دکوراسیون دارید اما از گل هایی که نگهداریشان سخت است خوشتان نمی‌آید، از گیاهان گوشتی استفاده کنید. خبر خوب این است که جابه‌جایی آن ها هیچ تاثیر منفی روی آن ها نخواهد داشت. در مورد نیاز آن ها به نور هم نگران نباشید. این گیاهان زیبا علاوه بر اینکه میز شما را زیباتر می‌ کنند، در برابر شرایط سخت هم مقاوم هستند.

  • به کار بردن گلدان ها و ظروف با ارتفاع های متفاوت

 

استفاده از گلدان ها و شمعدان های با ارتفاع های مختلف در کنار ردیف کتاب هایی که ارتفاعشان بسیار کوتاهتر است تضادی منحصر به فرد ایجاد می کند و  اختلاف ارتفاع ها سبب می شود تا چشم انسان از تماشای آن خسته نشود.

  • گل ها را با کتاب هماهنگ کنید

اگر به فکر ایجاد هماهنگی بین اکسسوری و اجزای دیگر دکوراسیون نشیمن هستید، می توانید از گلدانی پر گل استفاده کنید که رنگ گلدان یا گلهای داخل آن  با رنگ کتاب های دکوری هماهنگ باشد بدین ترتیب هم هماهنگی لازم را به دست آورده اید و هم با آسانی و بسیار ارزان قیمت می توانید در آن ها تنوع ایجاد نمایید.

  • با سادگی تاثیر عمیقی ایجاد کنید

 

اگر میز جلومبلی بسیار کوچک است، بهتر است سادگی را انتخاب کرده و با اکسسوری های محدود و گیرا میز  نشیمن را دکور نمایید سادگی فضا را مدرن تر و کاربردی تر برای قرارگیری وسایل مورد نیاز مانند فنجان قهوه در حین تماشای تلویزیون می نماید.

در آخر مهم ترین نکته تناسب رنگ در اکسسوری روی میز نشیمن است.

برای چیدمان درست سعی کنید در به کار گیری اکسسوری ها و تناسب رنگ آن ها با یکدیگر دقت نمایید و هماهنگی را برای زیبایی بیشتر در نظر بگیرید رنگ گلدان ها و گل ها با رنگ دیوارها یا کوسن ها و یا کتاب های به کار رفته می تواند همخوانی بینظیری ایجاد کند و در کل، فضایی گرم و دلنشین را پدید آورد. از زمینه تک رنگ  نیز می توانید استفاده کنید تک رنگ بودن در دکور میز، هم حس پاکیزگی را القا می‌کند و هم فضا را مدرن تر نگه می‌ دارد.