پنتری‌روم چیست؟

پنتری‌روم در واقع محلی شبیه به کلوزت‌روم یا اتاق لباس می باشد با این تفاوت که در این اتاق مواد غذایی نگهداری می شوند.

در خانه های کوچک  امروزی به جای اتاق ،فضای کوچکی از خانه  برای پنتری تعبیه می شود که  شامل مجموعه ای از قفسه‌ها برای نگهداری وسایل و مواد مصرفی است . ظروف آشپزخونه یا مواد خوراکی که به سرعت فاسدشدنی نیستند در پنتری نگهداری میشود.

معمولا پنتری رو به شکل طبقات یا طاقچه‌ها یا پارتیشن تو سایزهای دلخواه می‌سازند. جنس این قفسه‌ها از چوب گرفتا تا ام دی اف و موارد دیگه متغیر است.

در ادامه به ایده هایی برای آشپزخانه های کوچک می پردازیم.به ادامه مطلب توجه فرمایید.

ایده هایی برای داشتن فضای پنتری در آشپزخانه های کوچک

  • استفاده از فضای خالی کنار یخچال

معمولا کابینت ها به صورتی طراحی می شوند که انواع یخچال در محل مشخص شده قرار بگیرند. اگر یخچال شما کوچکتر از حد در نظر گرفته شده است و در کنار یخچال فضای خالی دارید می توانید با قرار دادن انواع کشوهای متحرک در کنار یخچال از این فضای اضافه به خوبی استفاده کنید.

  • تبدیل گوشه ها به طبقات یک سره

گوشه و کنج کابینت معمولا فضای ایده آل و قابل استفاده ای به ما نمی دهد پس  این کنج می توانئایده مناسبی برای تبدیل این نقطه به یک انباری کوچک یا پنتری (Pantry) است.

اگر منزلتان کوچک است و فضای انباری ایده آلی هم ندارید، با طراحی این پنتری با یک تیر، دو نشان را هدف گرفته اید.

  1. استفاده بهتر از گوشه ی آشپزخانه 2- ایجاد یک فضای مناسب برای نگهداری و انبار برخی وسایل.

  • نصب کشوهای بزرگ در فضاهای کم عرض

ممکن است هنگام طراحی کابینت ها برخی ابعاد مناسب تقسیمات نباشد. برای مثال در فضایی به طول 346 سانتی متر می توانید 6 در 57.6 سانتی متری داشته باشید، اما می توانید با همین ابعاد 6 در 55 سانتی‌متری و یک کشوی کم عرض 16 سانتی متری داشته باشید.

در چنین شرایطی از نظر ما این عرض کم برای کابینت مناسب نیست اما اگر یک کشوی کم عرض اضافه کنید می توانید وسایل زیادی را در این کشوی کوچک قرار بدهید.

همانطور که مشاهده کردید می‌توان با طراحی اصولی در آشپزخانه های کوچک امروزی هم فضایی را به پنتری‌روم اختصاص داد.