در هر خانه ای ، فضای مرده یا فضای ناکارآمد در گوشه و کنار و کنج پیدا می شود. فضایی که نمی دانید باید چه استفاده ای از آن بکنید تا خالی و بلا استفاده نماند.اگر دنبال ایده برای این کار هستید مطلب را دنبال کنید.

اول از همه فضاهای مرده خانه ها را بشناسیم: فضای بین دو ستون یا فرو رفتگی با ابعاد نامتناسب در اتاق نشیمن، یک دیوار صاف بین دو اتاق، زیر راه پله ها، کنار پنجره، پشت در اتاق یا ورودی خانه و… فضای مرده به حساب می آیند.

 طراحی و تزئین دکوراسیون این کنج ها اگر به خوبی انجام شود، در زیباتر به نظر رسیدن خانه تاثیرگذار است و مشکل کمبود فضا و بهترین استفاده از فضاهای خالی خانه رو حل می کند.

ایده های ساده و خلاقانه برای تزئین گوشه های خالی خانه

  • از شلف های پلکانی استفاده نمایید

اگر کنج دیوار اتاق نشیمن یا اتاق خواب شما خالی است ، می توانید از شلف هایی که به صورت پلکانی روی هم قرار گرفته اند ، استفاده کنید و روی آنها وسایل تزئینی قرار دهید تا خانه تان جذاب شود.

  • گوشه خانه کوچکتان را با گلدان های کوچک تزیین کنید

اگر خانه تان متراژ کمی دارد لازم نیست برای دکور کردن گوشه های خانه از گلدان های بزرگ استفاده کنید بهتر است سراغ گلدان های کوچک بروید و در کنج خانه دو یا سه گلدان کوچک قرار دهید . شما می توانید گلدان های کوچک کاکتوس را در گلدان های رنگی متفاوت روی یک نیمکت چوبی بچینید و منزلتان را زیباتر نمایید.

  • گوشه های خالی خانه را با آینه های قدی پر کنید

برای پر کردن گوشه های خانه تان ، آینه های قدی را در این فضاها قرار دهید تا این فضای فراموش شده به نقطه کانونی منزل تبدیل شود.

“اگر خانه تان کوچک است یا مشکل کمبود نور دارید ،آینه بهترین گزینه است.”

  • از فضای بالای رادیاتورها استفاده کنید

 رادیاتورها در خانه کنج هایی درست می کند که با هیچ وسیله ای نمی شود آن را پر کرد بنابراین به یکی از مشکلات بزرگ طراحی داخلی تبدیل می شوند و دست و پای صاحبخانه را می بندد . برای پر کردن دیوار بالای رادیاتورها ، می توانید از تابلوهای بزرگ و کوچک استفاده کنید ولی اگر فضا زیاد است می توانید یک کتابخانه دیواری در این قسمت نصب نمایید.

  • جایی برای مطالعه تان درست کنید

با قرار دادن یک صندلی راحتی ساده و یک چراغ پایه بلند، بدون نیاز به میز و لوازم اضافی دیگر در گوشه اتاقتان یک اتاق مطالعه کوچک درست کنید و سبد کتاب های کوچکی را در کنار صندلی قرار دهید تا یک جای مطالعه خوب برای ساعت های خلوتی خانه داشته باشید.

اگر فضای خانه تان کوچک است از کنج کیوار برای محل مطالعه استفاده کنید .بهترین ایده هم کتابخانه ال شکل است.

  • تزئین گوشه خانه با وسایل قدیمی و وسایل موردعلاقه‌تان

بهترین وسایلی است که می شود آنها را در گوشه دنج خانه جای داد ، وسایل قدیمی و یا یادگاری هایی هستند که از مادر بزرگتان به شما به ارث رسیده اند . شما می توانید وسایلی مانند یک چرخ خیاطی را بر روی میزی قدیمی قرار دهید .

  • فضایی برای کیف و کفشتان ایجاد کنید

اگر در ابتدای ورودی خانه شما یک فرو رفتگی وجود دارد می توانید در این فضا چند طبقه شلف در کنار نیمکت و حتی بالای سر آن و یا در زیر آن، قرار دهید و تعداد زیادی فضای مفید برای کیف و کفش و لباس هایی که دائماً در حال استفاده از آنها هستید، ایجاد نمایید.

  • گوشه های خالی خانه خود را با قاب عکس های زیبا پر کنید

در گوشه های خالی خانه تان که یک نقطه کانونی برای جلب توجه ساکنین و مهمانان است ، قاب عکس های خانوادگی و تصاویر هنری قرار دهید و یکی دو صندلی یا مبل راحتی در این گوشه خالی قرار دهید و یک فضای دنج و دوستانه بسازید.

  • در خانه های بزرگتر از گلدان های بزرگ استفاده کنید

 برای پر کردن گوشه خانه های مجلل و لوکس از گلدان های بزرگ با گونه هایی از برگ های خاص مانند گلدان های بنجامین ابلق مادرها استفاده نمایید . گلدان های بزرگ دیگری نیز وجود دارند که شما می توانید با سلیقه خود آنها را انتخاب کنید .

نمونه عکسهای دیگر